top of page
Zivot v kufriku bok2.png

KUFŘÍK VZPOMÍNEK A POKLADŮ

PRODEJNÍ KUFŘÍK NA PODPORU KOMUNIKACE NEJEN RODIČŮ S DĚTMI

Chceme pomoci předcházet bezvýchodným situacím, které rodiče narozených dětí mohou nutit zvažovat, zda není řešením odložit je. Vnímáme, jak jsou v takových situacích důležité vztahy a opora. Jak je důležité vychovávat osobnosti vědomé sebe sama, svých vazeb a kotev, které pak ustojí i nelehké překážky. Jak je zvědomování a upevňování vztahů (ať už s biologickými, náhradními rodiči, či kýmkoliv blízkým, podporujícím) nejen pro děti zásadní.

A proto jsme se rozhodli vyrobit prodejní kufřík pokladů a vzpomínek podporující komunikaci.

Tento kufřík není ledajaký. Je to bezedná truhla na poklady. Na ty nejcennější poklady - společné vzpomínky, čas strávený OPRAVDU spolu, nekonečné otázky a odpovědi, poznávání se, objevování, naslouchání, úsměvy a objetí.


Tím, že trávíme čas se svými dětmi jim říkáme: "Mám tě rád, jsem tady pro tebe, záleží mi na tobě, jsem ti oporou, kdykoliv budeš potřebovat, tento čas věnuji jen a jen tobě a můžeš ode mě dostat všechno, co potřebuješ". Tyto okamžiky jsou zásadní pro formování osobnosti, sebeuvědomění a hledání identity.


Kufřík nabízí pojítko mezi rodičem a dítětem. Plňte kufřík výjimečnými fotkami, obrázky, pohledy nebo jinými upomínkovými předměty (kamínky, mušlemi, šiškami...), které vám připomenou místa, kde jste společně něco zažili. A co dál? Jednou za čas si spolu sedněte a místo sledování televize nebo hraní her na počítači si spolu o obsahu kufříku povídejte. Ať už to bude první neděle v měsíci nebo každý víkend, pečlivě naslouchejte a vzájemně se vnímejte.

A takto jsme prodej kufříků v Hamleys pokřtily!

Kmotrou prodejního kufříku pokladů a vzpomínek je Simona Krainová.

Kufřík lze zakoupit v hračkářství Hamleys a na eshopu www.kazeto.cz

 

Výtěžek z prodeje podporuje odložené novorozence v rámci projektu Život v kufříku.

Nákupem kufříku tvoříte vzpomínkový kufřík pro odložené novorozence.

IMG-20190628-WA0002.jpg
bottom of page