top of page
IMG-20190628-WA0001.jpg

Simona Krainová

Velké díky Simoně Krainové, jejímu muži Karlu Vágnerovi i oběma klukům Brunovi a Maxovi za pokřtění prodejního kufříku na vzpomínky a poklady v Hamleys. 

Simona je naší velkou podporovatelkou a její srdce bije s námi a našim projektem.

Díky

holky3.jpg

Klára Trojanová a Kateřina Geislerová

Herečka Klára Trojanová a módní návrhářka Kateřina Geislerová jsou kmotrami Života v Kufříku. Kufřík provází svou duší, myšlenkou i slovem v podobě textů v památníčku pro odložená novorozeňátka. Díky! 

lasoul foto menší.jpg

La Soul

Martina je první "menší podnikatelka", která se rozhodla, že část svého zisku daruje na dobrou věc a podporuje nás prostřednictvím prodeje jejího designového funkčního oblečení na eshopu www.lasoul.cz 

Na jejím eshopu bude také možné zakoupit si kufřík pokladů a vzpomínek a podpořit tak projekt Život v kufříku! (prodej bude zahájen v srpnu)

kufrik_6.jpg

Kazeto

Kazeto je klíčový partner projektu, který vyrábí a daruje nadaci KUFŘÍKY pro odložené novorozence. Umožní také prodej kufříku pokladů a vzpomínek na svém eshopu www.kazeto.cz, čímž Vám umožní podpořit Život v kufříku. (prodej bude zahájen od srpna)

 

"Naše společnost se rozhodla pomoci dětem, které se hned po narození ocitnou bez rodičů. Spojila své síly s nadačním fondem LA VIDA LOCA a věnovala jejím prostřednictvím 400 kufříků, do kterých budou dětem nejdříve sestřičky v nemocnici, později náhradní rodiče, pěstouni a vychovatelé ukládat všechny důležité věci a „vzpomínky“.

Ptáte se, kdo navrhl design kufříku? Samozřejmě děti. Krásné malůvky dělají z kufříků opravdu nadčasovou záležitost. Jejich velikost zase zaručuje, že se do nich vejdou první oblečky, botičky, dudlík, fotky a deník, který je hlavním nositelem všech důležitých informací. Informací, které se všechny ostatní děti dovídají od svých rodičů např. jaké bylo v den jejich narození počasí, jaké měli při narození vlásky, co se zrovna důležitého dělo ve světě kolem něj…

​​Můj pradědeček, který společnost KAZETO založil, pocházel z velmi chudých poměrů a jeho startovní pozice do života nebyla vůbec jednoduchá. Přesto se díky své píli a odhodlání stal zakladatelem velmi významné továrny, která dodnes produkuje krásné české výrobky a dává práci mnoha lidem. Chci tím vzkázat všem, kterým osud nedopřál „zlatou kolébku“, aby se nepoddali osudu a šli za svým cílem. Dát opuštěným dětem něco málo z našeho umění je hlavně poselstvím, aby se nevzdávaly a šli za svým snem. Je jen na nich, jaké vzpomínky do svého kufříku nasbírají.“  shrnuje za KAZETO jednatel Ing. Libor Budík.  

Snímek obrazovky 2018-08-24 v 12.46.49.p

Nadace ČEZ

Velkou vděčnost cítíme k celému týmu Nadace ČEZ, kteří se jako 1. Nadace v ČR rozhodla podpořit projekt Život v kufříku. Děkujeme především panu řediteli Filipu Sirotkovi a paní ředitelce Michaele Žemličkové Zikové za vytrvalou podporu a osobní zájem o projekt. Paní ředitelka dokonce darovala 400 opuštěným novorozencům na památku dudlík z osobních prostředků. Děkujeme moc a vážíme si vaší podpory. 

21299004_10210488865043293_657270345_o (

Arval BNP Paribas Group

Obrovské díky patří spol .ARVAL BNP PARIBAS GROUP, která nám již 2.rokem zapůjčuje osobní automobil, díky němuž jsme schopné kufříky všem miminkům po celé republice dovážet.

Předání radní města prahy 10.jpg

Radní Městské části Praha 10

Máme obrovskou radost,

že po prezentaci projektu Život v kufříku na radnici Městské části Prahy 10, se bez

váhání všichni členové rady dohodli na jednotné podpoře a dokonce z vlastních

soukromých zdrojů přispěli na další rozvoj projektu pro lepší start do života novorozenců vyrůstající mimo své biologické rodiny. 

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

20160627_093332.jpg

ZŠ Eden

Děti ze Základní školy Eden se připojili k projektu Život v kufříku naprosto spontánně v rámci akce Run & Help.

Děti kromě vytěžených peněz z akce věnují projektu také své obrázky, které namalují a vytvoří tak nový "cover" pro budoucí kufříky putující do všech koutů České republiky. 

babičky_bystřice.jpg

Domov s pečovatelskou službou "DPS Senior"

Bystřice nad Olší

Milá Martino a Ivo!

 

Jménem uživatel Domova s pečovatelskou službou v Bystřici bych Vám chtěla poděkovat za ten skvělý nápad, postarat se o životní příběh malých drobečků, kterým byla upřena vlastní máma a táta. Je to zmapování jejich životního startu a do budoucna velká pomoc pro náhradní rodiče, pěstouny a jiné pečující a samozřejmě také děti. Musím Vám však prozradit, že i senioři v některých DPS mají své kufříky vzpomínek a tato technika je využívána, při práci s jejich pamětí v

tzv. reminiscenční terapii. Je to technika velmi populární a ze své zkušenosti mohu potvrdit, že i velmi přínosná. 

Je na tom něco symbolického. Život je vlastně jeden velký kruh.

 

Takže mi dovolte popřát Vám mnoho úspěchů při psaní těchto „životních kruhů“. Jsme vděčni, že i my se můžeme zapojit a být přínosem. A vůbec největší cti se nám dostalo tím, že jsme první zařízení sociálních služeb v České republice, které se do činnosti La Vida Loca aktivně zapojilo. Motivuje nás to k dělání dobra, což přináší radost v duši a úsměv na rtech.

S úctou

 

Mgr. Monika Kovářová DiS

Vedoucí DPS Senior

Bystřice

Monika Sommerova 1.jpg

Monika Sommerová

Operní a muzikálová zpěvačka

-  působí jako hlavní představitelka Christine Daaé ve Fantomu opery

-  hostuje v Severočeském divadle Ústí nad Labem v inscenacích

    Nabucco a Rigoletto

 -  externě spolupracuje s Pražským filharmonickým sborem


Proč právě ŽIVOT V KUFŘÍKU?

"Jako učitelka na Základní umělecké škole v Berouně mám velmi vřelý vztah k dětem a moc se mi líbí, že díky tomuto projektu dostane každé dítě, bez ohledu na životní okolnosti, šanci, poznat své skutečné já.

Za nadační fond:

Milá Moniko, velice ti děkujeme za tvou krásnou a okamžitou podporu. V samém začátku práce není jednoduché podporu významných osobností získat. Ty jsi neváhala ani vteřinu, a poté, co jsme ti o projektu na podporu zdravého rozvoje dětí vyrůstajících v ústavní péči - ŽIVOTU V KUFŘÍKU - pověděly, rozhodla ses okamžitě nás podpořit. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci a ve tvé kariéře přejeme jen to nejlepší.

 

DĚKUJEME, Iva a Martina.  

bottom of page